TECHNOLOGIE
Domy prefabrykowane z keramzytobetonu
Ta technologia wznoszenia ścian jest najchętniej wybierana przez naszych Klientów. Takie domy budujemy już od 2003 roku i mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
Zalety technologii:
- Atmosfera budynku jest bardzo zbliżona do domów z cegły, dzięki temu, że ściany składają się w znakomitej większości z keramzytu (czyli gliny).
- Keramzytobeton zapewnia znakomitą izolacyjność termiczną i akustyczną, nie znika pod wpływem ciepła, nie wydziela żadnych substancji chemicznych ani gazów, nie lubią go gryzonie, jest odporny na działanie pleśni i grzybów.
- Ściany z keramzytobetonu są ogniotrwałe, gwarantują wysoką kumulacyjność cieplną oraz doskonały, przyjazny mikroklimat wewnątrz budynku, regulując parametry fizykochemiczne w otoczeniu.
- Technologia produkcji ścian jest bardzo elastyczna, pozwala bez żadnych ograniczeń wykonywać dowolne, najbardziej skomplikowane projekty (łuki, skosy, otwory, bruzdy, elementy okrągłe czy wypukłe).
- Ściany stawia się w wyjątkowo krótkim czasie, jedna kondygnacja powstaje w 1-2 dni..
- Ściany są cieńsze, niż tradycyjne ściany murowane, dlatego zapewniają większą powierzchnię użytkową w domu.
- Ściany mają gładką powierzchnię i dlatego tynki wewnętrzne są zbędne; po wykonaniu cienkiej przecierki gipsowej od razu można je malować.
- Technologia produkcji ścian jest bardzo elastyczna, pozwala bez żadnych ograniczeń wykonywać dowolne, najbardziej skomplikowane projekty (łuki, skosy, otwory, bruzdy, elementy okrągłe czy wypukłe).
Domy murowane
Technologia murowana to klasyka, dobry wybór dla tradycjonalistów. W naszej firmie jest to technologia wybierana zdecydowanie rzadziej, niż prefabrykowana z keramzytobetonu. Ponieważ koszty budowy domu w obydwóch tych technologiach są porównywalne, nasi Klienci najczęściej decydują sią na wybór nowocześniejszego sposobu budowy. Niemniej jednak, dla osób o tradycyjnym podejściu do budowy, taka technologia również jest u nas dostępna.
W naszej firmie do murowania ścian proponujemy dwa rodzaje bloczków do wyboru:
Bloczki betonu komórkowego. Oto jego zalety:
- Ściany mają dobrą izolacyjność termiczną, co zawdzięczają porowatej strukturze bloczków (mają w sobie ponad 60% powietrza, które jest bardzo dobrym izolatorem).
- Beton komórkowy jest bardzo odporny na grzyby, pleśnie i bakterie.
- Powstaje w całości z naturalnych, nieszkodliwych dla człowieka materiałów: piasku, wapna, cementu i wody.
- Beton komórkowy jest materiałem niepalnym, pod wpływem ognia nie wydziela szkodliwych substancji i nie nagrzewa się, przez co zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się ognia.
Pustaki ceramiczne. Oto ich zalety:
- Są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe.
- Dobrze kumulują ciepło..
- Zapewniają optymalną ochronę przed hałasem.
- Są bardzo odporne na pleśnie, grzyby i inne mikroorganizmy.,
- Powstają w całości z naturalnych, nieszkodliwych dla człowieka materiałów.
- Mają bardzo dużą odporność ogniową.